Zabawki dla ptaka – co powinieneś wybrać?

Miłośnicy psów i kotów nie mają z reguły większych problemów w temacie zabawek dla swoich pupili ? producenci prześcigają się w coraz nowszych i coraz bardziej pomysłowych akcesoriach. Pomyślmy dziś jednak o właścicielach innych, mniej popularnych zwierząt domowych. Tak samo zabawek potrzebuje przecież domowa papuga. Jakie akcesoria do zabawy dla ptaka domowego możesz wybrać? Przekonaj się razem z nami.

Drabinki i huśtawki dla ptaków

Wielu z naszych czytelników zapewne zastanawia się, czy zabawki dla ptaka hodowanego w domu są naprawdę konieczne. Aktywność papugi trzymanej w klatce ogranicza się głównie do jedzenia i spania ? w naturalnym środowisku stoją natomiast przed nią inne, znacznie trudniejsze wyzwania. Nie powinniśmy więc w taki sposób ograniczać naszego latającego przyjaciela. Nie pozwolimy mu latać swobodnie po domu, lecz nie musimy też zmuszać go jedynie do siedzenia w swoim ograniczonym z każdej strony kratami zakątku w naszym domu. Potrzeby aktywności fizycznej hodowanego ptaka ozdobnego zaspokoisz, montując w klatce różnego rodzaju drabinki i huśtawki. Są to podstawowe w przypadku tego rodzaju zwierząt zabawki, które zapewnią zajęcie na długi czas, a także pobudzą zarówno fizycznie, jak i psychicznie, rozwijając inteligencję ptaka, który będzie musiał niekiedy nieco nagłówkować się, w jaki sposób dotrzeć w dane miejsce lub jak odpowiednio przysiąść na szczebelku.

Lusterka dla papug

Popularnymi zabawkami dla papug są akcesoria z lusterkiem. Ptak nie odróżnia swojego odbicia i traktuje je jak drugą papugę, co jest ważne, ponieważ są to zwierzęta stadne. Z tym wyposażeniem powinieneś jednak nieco bardziej uważać, gdyż nie sprawdzi się ono u każdego zwierzęcia ? czasami papuga może reagować na swoje odbicie np. agresją. Nie możesz potraktować też lusterka jako usprawiedliwienia dla niepoświęcania czasu swojej papudze. Powinno to być jedynie dodatkowe wyposażenie i aktywność urozmaicająca życie papugi, nie zaś lustrzany kompan, który ma Ciebie zastąpić ? pamiętaj o tym!

Kup na: https://wyspazwierzat.pl/